Program pielgrzymki Niemcy - Dania - Szwecja

 

 

Niemcy - Dania - Szwecja

 

TERMIN: 27.04 – 03.05.2024

 

DZIEŃ I

5.40. wyjazd z Kłokocina, o godz. 6.30. Msza Święta w kościele MB Jutrzenki Wolności w Katowicach na Brynowie. Przyjazd do Sachsenhausen - niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny założony w lipcu 1936, uważany za wzorcowy obóz pod względem organizacyjnym, Szkoliło się tu wielu komendantów i wysokich funkcjonariuszy SS, którzy później obejmowali funkcje w innych obozach. Następnie zwiedzanie Wismar – spacer po zabytkowym Starym Mieście ( UNESCO): gotyckie kościoły św. Mikołaja i św. Jerzego, rynek ze studnią „Wasserkunst”, ratusz, Świński Most, port ze spichlerzami i browarem, pałac Furstenhof. Przejazd na nocleg do Lubeki. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ II

Śniadanie.. Hamburg – spacer po jednym z najpiękniejszych miast Niemiec: Stare Miasto z ratuszem, kościół św. Michała, opera, promenada Alster, Dzielnica Spichlerzy, dzielnica rybacka, domy dla wdów kupców bławatnych, tunel pod Łabą, Giełda, port z żaglowcem z XIX w. Brema – zwiedzanie jednego z najważniejszych miast Hanzeatyckich zw.Rzymem Północy(UNESCO) : ratusz, pomnik Rolanda, rzeźba” Czterech muzykantów z Bremy”, kościół NMP, katedra św. Piotra, dom cechowy Schutting, Bottcherstrase, ulica Schnoorviertel z domkami szachulcowymi, galeria obrazów. Przejazd na nocleg do Lubeki. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ III

Śniadanie.. Lubeka - zw.”Królową Hanzy”( UNESCO) . Zwiedzanie położonego na wyspie starego miasta: Brama Holstentor ( symbol miasta), rynek z ratuszem, gotycka katedra, Dom Buddenbroków , w którym wychował się Thomas Mann, Marienkirche na którym wzorowało się 70 kościołów nadbałtyckich,. Przejazd do Travemunde dzielnicy portowej i kurortu Lubeki – spacer promenadą: legendarny czteromasztowiec Passat, Kasyno, latarnia morska Zwiedzanie zamku miasta Egeskow.. Nocleg w okolicy Odense. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ IV

Śniadanie. Odense – zwiedzanie domu Andersena i Świata Baśni Roskilde - kojarzone jest przede wszystkim jako miasto w którym odbywa się jeden z największych na świecie festiwali muzycznych. Miasto funkcjonuje ponadto jako ośrodek uniwersytecki. Miasto jest położone na południowym wybrzeżu fiordu Roskilde Fjord. Do głównych atrakcji turystycznych należą muzeum-skansen poświęcony wikingom i gotycka katedra, miejsce pochówku monarchów duńskich - zwiedzanie. Kopenhaga – zwiedzanie stolicy: Pałac Amalienborg ze strażą gwardzistów, pomnik H.Ch. Andersena, stary port Nyhavn z kolorowymi knajpkami, pomnik Syrenki, ratusz , Pałac Christiansborg - siedziba parlamentu , katedra NMP, Okrągła Wieża, Fontanna Gefion. Przejazd na nocleg w okolicy Ystad, obiadokolacja.

 

DZIEŃ V

Śniadanie. Helsingor – zamek Kronborg, katedra św. Olafa, średniowieczna zabudowa, Pałac Mareinlyst Humlebaek - popularnym kurort z licznymi kawiarniami i pienna zabudową. Przejazd na nocleg w okolicy Ystad, obiadokolacja.

 

DZIEŃ VI

Śniadanie. Malmö - centrum gospodarcze i kulturalne południowej Szwecji, szczyci się przydomkiem “miasta parków”, piękną zabytkową architekturą, malowniczym placem Lilla Torg, główny plac miasta Stortoget, na którym króluje Karl X Gustav – dawny król Szwecji. najstarszy zabytek Zamek Malmöhus, Turning Torso, trzeci co do wysokości obiekt mieszkalny w Europie i najwyższy budynek w Szwecji. Ystad - urokliwe miasteczko, przyciąga turystów dzięki swojemu bogatemu dziedzictwu kulturowemu, pięknym plażom i malowniczym krajobrazom. Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest Kościół Świętego Piotra, zbudowany w stylu romańskim w XII wieku. Stare Miasto – niezwykle urokliwa część miasta. Większość zabudowy stanowią budynki wzniesione metodą szachulcową. W niedalekiej odległości, około jedenastu kilometrów od Ystad, znajduje się zabytkowy krąg kamieni — Ales Stenar. Składa się on z 59 głazów ułożonych w kształcie łodzi, na wzgórzu o wysokości około 40 metrów, z widokiem na Morze Bałtyckie. Port Ystad – najważniejsza część miasta. Ystad jest jednym z podstawowych miejscy służących do kierowania ruchu drogowego i kolejowego poprzez przeprawy promowe łączące Ystad ze Świnoujściem i Szczecinem dalej w kierunku południowej Europy. Przejazd na nocleg w okolicy Ystad Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ VII

Śniadanie. Przeprawa promowa. Zwiedzanie Świnoujścia - jedno z najpiękniejszych uzdrowisk z licznymi atrakcjami – latarnia morska i przepiękną nadmorską promenadą. Przejazd do Szczecina – Msza Święta w sanktuarium MB Fatimskiej, zwiedzanie zamku oraz centrum miasta. Przejazd do Świebodzina pod figurę Chrystusa Króla. Powrót do Kłokocina w późnych godzinach wieczornych.

 

ZAPEWNIENIA:

  • Przejazd autokarem

  • 6 noclegów

  • 6 śniadań

  • 6 obiadokolacji

  • Opieka pilota/przewodnika

  • Ubezpieczenie KL I NWW

  • Prom Ystad-Świnoujście

CENA: 2 200,00 PLN/os + 200 Euro/os

Na bilety oraz realizację programu wstępu należy ze sobą zabrać 100 Euro/os

Biuro Podróży ,, Abraksas” ul. Stawowa 3/2 40-095 Katowice;

tel. 32 2068502/62, 501-77-17-82; nasz e-mail: info.abraksas@interia.pl; www.abraksas.com.pl

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa w Rybniku, siedziba: Rybnik, ul. Dębowa 7a.