V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maj 2022

1. Dziś kolekta specjalna na dach naszego kościoła. Bóg zapłać za hojne ofiary na ten cel i zrozumienie. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej archidiecezji.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Żniwnej, Dębowej i Szybowcowej. Rodzicom Dzieci Komunijnych za piękne przystrojenie Kościoła i ofiary na rzecz parafii i uchodźców wojennych oraz p. katechetce Gabrieli za przygotowanie Dzieci Komunijnych oraz dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać ks. Władysławowi Kolorz za wsparcie i pomoc w tym trudnym dla mnie czasie.

3. Do mycia w najbliższą sobotę zapraszam parafianki z ul. Brackiej i Chłodnej.

4. Bóg zapłać p. Janowi Paszenda za posługę palacza przez cały okres zimowy.

5. Nabożeństwo majowe w przyszłą niedziele o godz. 14.30., dziś o godz. 16.00. zaś w tygodniu półgodziny przed Mszami Świętymi (z wyjątkiem najbliższego poniedziałku – będzie po Mszy Świętej o godz. 11.00.). Dzieci Maryi służą wg grafiku. Serdecznie zapraszam.

6. Dzieci Komunijne zapraszam na nabożeństwa majowe i Mszę Świętą codziennie od wtorku do piątku o godz. 17.30. zaś poniedziałek o godz. 11.00. I tak w poniedziałek proszę, aby dzieci Komunijne zajęły miejsca w ławkach z rodzicami, we wtorek z chrzestnymi, w środę z rodzeństwem lub wujostwem, a w czwartek z dziadkami.

7. W czwartek swoje urodziny obchodzi ks. Arcybiskup Wiktor Skworc, polecajmy go opiece naszych patronów i prośmy o potrzebne łaski dla Niego.

8. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych do Częstochowy odbędzie się 20 maja br. tj. w piątek. Wyjazd o godz. 8.45. z przed kościoła.

9. Z racji mojej kontuzji pielgrzymka do Niemiec jest przeniesiona na 9-12.10.2022 r. , zaś do Poznania, Torunia i Lichenia na 17-19.09.2022 r. Przepraszam za zmiany wynikające z mojej kontuzji. Gdyby komuś nie odpowiadał termin i chciał się wypisać lub chciał się dopisać można to uczynić w kancelarii parafialnej. Wyjazd ministrantów i Dzieci Maryi oraz scholi parafialnej jest przełożony na 17.10.2022.

10. Wybory do nowej Rady Parafialnej odbędą się 12 czerwca br. Kandydaci mogą się zgłaszać do zakrystii do 2 czerwca br. Zapraszam