Ogłoszenia Parafialne

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

NIEDZIELA PALMOWA

5 KWIETNIA 2020

 

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień, czas wspominania i uobecniania najważniejszych wydarzeń w Historii Zbawienia.

 

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, to znaczy jeśli ktoś z obawy o swoje zdrowie opuści niedzielną mszę nie popełnia grzechu będzie obowiązywać do odwołania, stosowne zarządzenia księdza arcybiskupa są dostępne w gablotce i na stronie internetowej, odprawiane będą tylko msze święte, ale bez udziału ludu. Zgodnie z zaleceniem episkopatu będzie jednak dodatkowa możliwość indywidualnej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, od poniedziałku do środy od godziny 17.00 w czasie Triduum Paschalnego kościół będzie otwarty cały dzień.

 

Będzie także możliwość przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, ale poza konfesjonałem w zakrystii, oraz przyjęcia komunii świętej poza mszą świętą, teksty modlitw przygotowujących do przyjęcia komunii poza mszą są dostępne w skarbcu , aby udzielać indywidualnie tych sakramentów będę obecny w kościele w dni powszednie od godziny 16.30. Także w Wielkanoc i w Drugie Święto będzie okazja do przyjęcia komunii świętej, przed mszami oraz po nich, wtedy przygotowaniem do komunii może być także uczestnictwo we mszy za pośrednictwem telewizji, pamiętajmy przy tym o obowiązującym poście eucharystycznym, jedna godzina przed przyjęciem Jezusa w Eucharystii, oraz aby nie przekraczać dopuszczalnej ilości ludzi w kościele.

 

Jednocześnie ze smutkiem informuję, że w czasie Triduum komunia może być udzielana tylko podczas ceremonii, które są sprawowane bez udziału ludu.

 

W Wielki Czwartek rozpoczynamy świętowanie Triduum Paschalnego, w tym roku zgodnie z zarządzeniami odbędzie się ono bez udziału wiernych, nie będzie także błogosławienia pokarmów w Wielką Sobotę. Jednocześnie proponujemy ojcom rodzin dokonanie tego obrzędu, stosowne teksty modlitw są dostępne na stronie internetowej i wyłożone z tyłu kościoła, natomiast z przodu dostępna jest woda święcona i sól egzorcyzmowana. Są także dostępne świąteczne świece-paschliki Caritas, będzie także świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego.

 

Nasz ksiądz arcybiskup napisał do nas list na temat duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Tekst dostępny w gablotce i na stronie internetowej parafii.

 

Na stronie internetowej parafii znajdują się także linki do kazań pasyjnych, są to kazania pasyjne wygłoszone w parafii MB Częstochowskiej w Kosztowach w 2018 roku, tematem jest Modlitwa Pańska.

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa w Rybniku, siedziba: Rybnik, ul. Dębowa 7a.