XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25 października 2020

1. Kolekta dzisiejsza jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Do 10 listopada 2020 r. zachęcam do zbierania przerwanych łańcuszków, medalików i innych oznak ze srebra i złota, które już nie używamy, można również przynieść monety używane lub które już wyszły z obiegu każdej waluty świata. Te rzeczy możemy przynieść do zakrystii i wrzucić do odpowiedniego koszyka. Szczegóły na plakatach. Środki z tych rzeczy będą wspierały misjonarzy Księży Sercanów.

3. Dziś, po mszach św. i na każdym różańcu będziemy śpiewać suplikacje i odmawiać modlitwę do MB Piekarskiej Lekarki Chorych.

4. Zapraszam na ostanie w tym roku nabożeństwa różańcowe prowadzone przez poszczególne grupy parafialne dziś o godz. 14.15, zaś od poniedziałku do soboty o godz. 17.15. W poniedziałek msza św. będzie o godz. 18.00., a nie będzie o godz. 8.00.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Rycerskiej 21-40, zaś w czwartek proszę rodziców kandydatów do bierzmowania po sakramencie pokuty. Bóg zapłać p. Janowi Paszenda za przystrzyżenie żywopłotu wokół parkingu.

6. Również w tym tygodniu, spotkania młodzieży oazowej, Dzieci Maryi. ministrantów i scholi dziecięcej zostają odwołane.

7. W środę nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W piątek na mszy św. o godz. 18.00. w naszej wspólnocie parafialnej przywitamy ks. bpa Marka Szkudło, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Na mszy św. będą mogli być obecni oprócz służby liturgicznej: bierzmowani i ich świadkowie oraz jeden z rodziców bierzmowanego, aby zachować limity obowiązujące w strefie czerwonej. Wszyscy muszą mieć przyłbice lub maseczki.

9. Próby przed bierzmowaniem w środę o godz. 18.30. w kościele i w czwartek o godz. 18.30. W czwartek będzie również obowiązkowa spowiedź bierzmowanych i świadków.

10. Bierzmowani w piątek przed mszą św. prowadzą różaniec o godz. 17.15.

11. W niedzielę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. zachęcam do spowiedzi świętej i zyskiwania odpustów za zmarłych. Okazja do spowiedzi podczas różańca.

12. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać od południa w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii Świętej oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zaś przez cały listopad 2020 r. przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

13. Za tydzień w niedzielę zapraszam na nabożeństwo za zmarłych w minionym roku od 1 listopada 2019 roku do 31 października 2020. Ze względu na ograniczenia nabożeństwo będzie w kościele. Proszę, aby jedna z trzech osób bliskich zmarłej osoby, która może być na tym nabożeństwie przyniosła znicz.

14. Zalecki za zmarłych zalecanych podczas różańca od 2-9 listopada można składać w zakrystii.

15. Prosimy o indywidualne nawiedzenia grobów bliskich. Prosimy zacząć już w tym tygodniu i tak aż do końca listopada.

16. W naszym kościele z racji wejścia do strefy czerwonej, w jednej chwili mogą przebywać 73 osoby. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 8.30 do godz. 18.30 Zapraszam na indywidualna modlitwę.