UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 19 maj 2024

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienia zwykłych warunków odpustu. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. W minioną niedzielę kolekta specjalna na schody i obejście kościoła wyniosła 5532 zł 52 gr. Serdeczne Bóg zapłać za waszą hojność i zrozumienie. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej archidiecezji.

2. Dziś w katowickiej katedrze o godz. 14.00. Msza Święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze małżeńskie. Swoje urodziny obchodzi dzisiaj ks. abp senior Wiktor Skworc. Polecamy ich wszystkich w naszych modlitwach.

3. Bóg zapłać parafiankom z ul. Włościańskiej 41-60 oraz Lilijkom Świętego Józefa za umycie kościoła na uroczystości Komunijne. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci Komunijnych za piękne przystrojenie Kościoła oraz p. katechetce Annie Błanik za przygotowanie Dzieci Komunijnych do dzisiejszej uroczystości.

4. Do mycia w najbliższą sobotę o godz. 8.30. zapraszam parafianki z ul. Włościańskiej 61-80.

5. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego.

6. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00. połączone z nabożeństwem dziękczynnym za dar I Komunii Świętej, w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 11.00. oraz 17.30., od wtorku do soboty o godz. 17.30., zaś w niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.30. w Grocie Miłosierdzia.

7. Dzieci Komunijne zapraszam na nabożeństwa majowe i Mszę Świętą codziennie od wtorku do czwartku o godz. 17.30. zaś w poniedziałek o godz. 11.00. I tak w poniedziałek proszę, aby dzieci Komunijne zajęły miejsca w ławkach z rodzicami, we wtorek z chrzestnymi, w środę z rodzeństwem lub wujostwem, a w czwartek z dziadkami.

8. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych do Częstochowy odbędzie się w piątek. Wyjazd o godz. 8.15. z przed kościoła.

9. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. w tym dniu modlimy się o nowe powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.

10. W piątek przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach.

11. W sobotę o godz. 16.30 nauki przed chrztami w salce na probostwie.

12. Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 26 maja br. w uroczystość Najświętszej Trójcy. Początek o godz. 8.30. Serdecznie zapraszam Panów do indywidualnego pielgrzymowania.

13. Zapraszam na pielgrzymkę na Warmię i Mazury w dniach 21-26.06.2024. Zapisy w kancelarii parafialnej.

14. 30 maja br. w Boże Ciało chcemy przejść w procesji następującymi ulicami. Z Kościoła ul. Dębową, Bracką, Rycerską i Gospodarczą. Zakończymy procesję Mszą Świętą na placu zabaw przy blokach na ul. Poligonowej. O wzięcie odpowiedzialności za zrobienie ołtarzy proszę: I przy ul. Brackiej – Przedszkole, II na ul. Rycerskiej – p. Szopa, III na ul. Gospodarczej – p. Konsek, IV na ul. Poligonowej – wszyscy mieszkańcy ul. Poligonowej.