Ogłoszenia Parafialne

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

16 CZERWCA 2019


Bóg jest Miłością, więc relacją. Jest także osobą, jak to pogodzić ? Tajemnica Trójcy świętej pozwala to połączyć i cudownie się zachwycić.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

W przyszłą niedzielę kolekta także na potrzeby naszej parafii.

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ulicy Poligonowej 17,

Bóg zapłać także panom za prace porządkowe wykonane przy kościele .

W przyszłą sobotę od 8.30 zapraszamy do sprzątania parafian z

ul. Gospodarczej. Zapraszamy także panów do prac porządkowych.

 

W środę zakończenie roku szkolnego. Msza święta dziękczynna w intencji uczniów naszej szkoły zostanie odprawiona w środę o godzinie 9.00.

 

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

jak zwykle udamy się z procesją ulicami naszej parafii, w tym roku pójdziemy ulicą Dębową i Komunalną. Wyruszymy po mszy o godzinie 8.30, zapraszam do jak najpiękniejszego oddania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie przez przygotowanie ołtarzy, uroczysty strój i poczty sztandarowe, dekorację domów na trasie procesji, zapraszam także dzieci sypiące kwiaty.

Podczas oktawy Bożego Ciała by uczcić Jezusa w Najświętszym Sakramencie po mszach świętych pójdziemy z procesją Teoforyczną wokół kościoła. W niedzielę nabożeństwo z procesją zostanie odprawione o 14.30.

 

Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela wiernym dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Uroczystości Bożego Ciała. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęca się do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych uczynków pokutnych.

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa w Rybniku, siedziba: Rybnik, ul. Dębowa 7a.