XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13 PAŹDZIERNIKA 2019

Dziesięciu trędowatych zostało uzdrowionych, ale tylko jeden podziękował. Wdzięczność jest wielką cnotą i niestety dość rzadką. Aby okazać wdzięczność nie wystarczy być hojnie obdarowanym, trzeba jeszcze ten dar dostrzec i co jeszcze ważniejsze uświadomić sobie, że wcale nie musiałem go otrzymać.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont katedry, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” , w przyszłą niedzielę kolekta na misje.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ulicy Rycerskiej

21 - 40. W przyszłą sobotę od 8.30 zapraszamy do sprzątania parafian z ul. Rycerskiej 41 do końca.

Trwa październik – miesiąc różańcowy, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe 45 minut przed mszą, czyli w poniedziałek o 7.15, od wtorku do soboty o 17.15, dziś nabożeństwo różańcowe fatimskie o 16.00, a od następnej niedzieli o 14.15, termin ten został zmieniony na życzenie parafian.

Okazja do spowiedzi przed różańcem.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania razem z rodzicami odbędzie się w piątek 18. X o godzinie 19.00.

Zapisywanie intencji na przyszły rok od następnego poniedziałku 14.X.

Przy parafii NSPJ w Boguszowicach prowadzona jest nauka gry na gitarze, szczegóły w gablotce.

Ogłoszenie pana prezydenta: W dniach 21 – 25 października mieszkańcy Rybnika będą mogli oddać swój głos na projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego, zapraszam do głosowania, szczegóły na stronie internetowej www.rybnik.eu.