Ogłoszenia Parafialne

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

                                   

II NIEDZIELA ADWENTU – KIERMASZ

 

10 grudnia 2023

 

 1. Dziś obchodzimy Kiermasz – 52 ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA. Zachęcam do uzyskania odpustu zupełnego za siebie lub zmarłych pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia Święta, Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwa w intencji Ojca Świętego. Kolekta dzisiejsza jest specjalną na ostatnią ratę za dach na naszym kościele. Bóg zapłać za wasze zrozumienie i hojne ofiary. O godz. 16.00. uroczyste nieszpory. Przed kościołem będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Włościańskiej 61 do 80. W najbliższy piątek o godz. 18.30. proszę parafianki z ul. Włościańskiej 81-100.

 3. Zapraszam dzieci i nie tylko do udziału w roratach, które w naszym kościele będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

 4. W środę po Mszy Św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

 5. W piątek o godz. 17.20 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 6. W najbliższą sobotę Dzień Skupienia dla Kół Charytatywnych naszego Dekanatu. 9.30. okazja do spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu, 10.00 Msza Święta, po niej spotkanie przy stole.

 7. Za tydzień w niedzielę spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce o godz. 16.00.

 8. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do spowiedzi św. świątecznej. Okazja do spowiedzi codziennie na pół godziny przed Mszami Świętymi.

 9. Na naszej stronie internetowej i w gablotkach jest wywieszony plan kolędy, która w naszej parafii będzie w dniach 27.12.2023 do 14.01.2024 r. Dziękuję wszystkim którzy otworzą drzwi na Boże błogosławieństwo dla swojego domu.

 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tym razem polecam nowy dwumiesięcznik popularnonaukowy Gościa Niedzielnego „ Historia Kościoła”. A w nim o dowodach na istnienie Jezusa, apokryfach i o prawdzie o Inkwizycji oraz zapomnianym ludobójstwie rewolucji francuskiej. Cena 12 zł.

 11. Z tyłu kościoła można nabyć świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 11 zł. oraz poświęcone opłatki

 12. Zapraszam do pielgrzymowania do lodowego Kościoła na Hrebenioku oraz Szczyrbskiego Plesa na Słowacji w dniu 16.01.2024. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 13. Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Rybniku zaprasza
  na kiermasz świąteczny (na ciasta, stroiki i inne ozdoby świąteczne, które będzie można nabyć za tydzień po Mszy Świętych niedzielnych przed kościołem (w razie złej pogody w salce na probostwie). Dziękujemy za waszą życzliwość.

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa w Rybniku, siedziba: Rybnik, ul. Dębowa 7a.