Ogłoszenia Parafialne

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

                                         

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

4 czerwca 2023

 

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary. W następna niedzielę kolekta specjalna na spłatę naszego dachu. Bóg zapłać za wasze hojne ofiary i zrozumienie inwestycji. Dziś też można wesprzeć małego Samuela z Rybnika, który potrzebuje kosztownego leczenia. Woluntariusze będą kwestować przed kościołem po Mszach Świętych.

  2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Poligonowej 13. Do mycia w najbliższą sobotę zapraszam parafianki z ul. Gospodarczej.

  3. Nabożeństwa czerwcowe w niedzielę i w poniedziałek po Mszy Św. o godz. 8.00., we wtorek, środę, piątek i sobotę po Mszy Św. o godz. 18.00. W Boże Ciało podczas procesji.

  4. Spotkanie Lilijek św. Józefa we wtorek o godz. 19.00. na probostwie.

  5. W środę nabożeństwo do MBNP i św. Józefa będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym.

  6. Spotkanie młodzieży Oazowej w środę o godz. 19.00.

  7. W środę odprawimy Mszę Świętą wotywna o Duchu Świętym i tak będziemy chcieli czynić w każdą I środę miesiąca.

  8. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Żniwną, Włościańską, Żniwną i Dębową. Zakończymy ją Mszą Świętą w Grocie Miłosierdzia przy kościele. Proszę o przygotowanie ołtarzy I przez mieszkańców z ul. Włościańskiej( p. Pakuła), II przez mieszkańców z ul. Żniwnej (p. Jeziorowski), a III mieszkańców ulicy Żniwnej (p. Ochojska), zaś IV ołtarz w Grocie Miłosierdzia przez Lilijki i Robotników św. Józefa. Bóg zapłać za wasze zaangażowanie. Proszę o: przystrojenie okien na całej trasie procesji, Dzieci Komunijne w strojach, aby rzucały kwiatki wraz ze swoimi rodzicami, Strażaków do niesienia baldachimu, wszystkie grupy parafialne w swoich strojach, Panie i Panów w strojach ludowych, sztandary, strażaków i górników w strojach galowych. Kolekta na malowanie kościoła.

  9. Procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła będą w ramach nabożeństw czerwcowych od piątku do niedzieli. Zapraszam zwłaszcza Dzieci Komunijne do sypania kwiatków.

  10. Wyjazd na pielgrzymkę do Sandomierza, Zamościa, Lublina, Chełmu i innych sanktuariów Ziemi Lubelskiej w piątek po Mszy Świętej o godz. 6.00. Polecamy się waszym modlitwom.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa w Rybniku, siedziba: Rybnik, ul. Dębowa 7a.