V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2024

1. Kolekta dzisiejsza na remont krypty katedry w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Za tydzień będziemy obchodzili odpust ku czci św. Józefa Robotnika. Kazania odpustowe wygłosi ks. Alojzy Sobik. Msze Św. o godz. 8.00., 10.30 – SUMA, 15.00. Kolekta na potrzeby naszego kościoła. Uroczyste Nieszpory ku czci św. Józefa połączone z nabożeństwem majowym o godz. 16.00. Na Sumę odpustową zapraszam sztandary, Panie w strojach ludowych oraz naszych górników i strażaków w mundurach, których proszę o niesienie baldachimu oraz wszystkich Parafian i Gości.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Włościańskiej 1-20 i Kłokocińskiej. W najbliższą sobotę o godz. 8.30. zapraszam do sprzątania parafianki z ul. Włościańskiej 21-40.

4. W tym tygodniu nie ma żadnych spotkań grup parafialnych.

5. Od środy zaczynamy nabożeństwa majowe. W najbliższą niedzielę i piątek (Królowej Polski) o godz. 16.00. a w środę, czwartek i sobotę o godz. 17.30. Na nabożeństwach majowych będą rozdawane dzieciom obrazki z różnych sanktuariów na świecie. Dla tych którzy uzbierają ponad 20 obrazków będą nagrody.

6. W I piątek miesiąca przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą o godz. 8.00., 10.30. i 15.00. Kolekta na potrzeby naszego kościoła.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa, które będą odprawiane w ramach nabożeństw majowych. Podobnie będzie z nabożeństwami do św. Józefa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W I sobotę różaniec o godz. 17.00.

8. W piątek zapraszam dzieci do spowiedzi przed dowolna Mszą Świętą i przyjęcie Komunii Świętej. Obrazki będą po każdej Mszy Świętej.

9. W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana – patrona Strażaków. Serdecznie zapraszam strażaków i ich rodziny na świętowanie 72 rocznicy powstania naszej straży na Mszę Świętą w dniu 11.05.br. w sobotę o godz. 16.00.

10. Odpustowy objazd chorych w sobotę od godz. 8.30. Zapisy w zakrystii do piątku.

11. .Okazja do spowiedzi świętej w środę i czwartek od godz. 17.00. do 17.30. Podczas nabożeństw majowych od środy do piątku nie będzie okazji do spowiedzi. Od soboty zaś będzie okazja do spowiedzi w ramach nabożeństw majowych.

12. Obecnie trwa dwunasta edycja budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika. Na przedsięwzięcia zaplanowano 5 milionów 850 tysięcy złotych. Serdecznie zachęcam wszystkich rybniczan do zgłaszania swoich pomysłów. Nabór wniosków trwa od 1 maja do 17 czerwca br. Szczegółowe informacje dotyczące budżetu obywatelskiego dostępne są na stronie internetowej www.budzet-obywatelski.rybnik.eu"