IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29 STYCZNIA 2023

1. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej archidiecezji (utrzymanie, remont domów rekolekcyjnych).

2. Dołączamy do akcji „parafie dla Mikołaja”. Dziś nasza młodzież będzie zbierać przed kościołem na terapie genową dla rocznego dziecka Mikołaja Kubali z Wodzisławia Śląskiego, aby mógł powrócić do zdrowia. Bóg zapłać za wasze wsparcie.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Włościańskiej od 61 - 80. W najbliższą sobotę o godz. 8.30. zapraszamy do sprzątania parafianki z ulicy Włościańskiej 81-100.

4. Dziś spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 16.00. w salce na probostwie.

5. W środę od godz. 8.30. objazd chorych i starszych wiekiem parafian. Proszę ich zgłosić w zakrystii do wtorku włącznie.

6. W czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za siostry klauzurowe i prosimy o nowe powołania do życia zakonnego. Kolekta w tym dniu na zakony kontemplacyjne. Proszę o przyniesienie gromnic.

7. W środę po mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa i do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

8. W piątek o godz. 9.00. zapraszam Robotników Świętego Józefa do rozbiórki naszej stajenki oraz posprzątaniu po choinkach.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa po mszach św. wieczornych o godz. 18.00.

10. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 17.30. do Mszy Świętej, w piątek dla dzieci od. godz. 15.50 – 16.30, dla dorosłych od godz. 17.30., zaś dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania podczas wieczoru Uwielbienia w piątek. W sobotę od godz. 17.30.-18.00.

11. W piątek na godz. 16.30 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Na mszy św. poświęcimy świece komunijne. Po mszy św. spotkanie rodziców w kościele. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 19.00. w kościele.

12. W piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. zapraszam w imieniu grupy Gedeon na wieczór Uwielbienia.

13. Błogosławieństwo św. Błażeja będzie udzielane po każdej Mszy Świętej w piątek.

14. W niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty, dlatego na mszy św. o godz. 10.30. poświęcę wodę i chleb św. Agaty.

15. W tym tygodniu odbędą się spotkania: Oaza w środę o godz. 19.30., Dzieci Maryi w czwartek o godz. 16.45. i scholę dziecięca również w czwartek o godz. 17.30. w salce na probostwie. Ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.