XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 lipca 2024

1. Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby naszego kościoła.

2. Dziś rozpoczynamy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, którego wspominamy we czwartek. Dziś po Mszach Świętych będziemy święcili samochody i motocykle oraz błogosławili kierowców. Zachęcam do udziału w akcji 1 grosz za 1 kilometr do której można się włączyć przez ofiarę złożoną podczas poświęcenia pojazdów.

3. Z okazji IV Dnia Dziadków i Osób Starszych ustanowionego przez papieża Franciszka, w czwartek 25 lipca br. o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich Starszych i Chorych naszych Parafian.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Komunalnej 21 do końca. Do mycia w najbliższą sobotę o godz. 8.30 zapraszam parafianki z ul. Skośnej 1-30.

5. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

6. W piątek i sobotę zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. podczas której okazja do spowiedzi św.

7. Dziś o godz. 16.00. spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce na probostwie.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza nowego numeru Gościa Niedzielnego