XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a w następną niedzielę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Gościmy dziś w naszej parafii o. Waldemara Janeckiego, Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi do nas Słowo Boże i przed kościołem będzie sprzedawał Kalendarze Misyjne na rok 2023. Życzymy mu wielu łask Bożych w kapłańskiej posłudze.

3. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Włościańskiej 101-120., za tydzień prosimy parafianki z ul. Żniwnej, Dębowej i Szybowcowej, początek w sobotę o godz. 8.00. Bóg zapłać Robotnikom św. Józefa za przygotowanie opału do nowego sezonu grzewczego, a p. Zbigniewowi Jeziorowskiemu za udostępnienie drewna.

5. Spotkanie scholi dziecięcej w czwartek o godz. 17.30 zaś Dzieci Maryi o godz. 16.45., młodzież oazowa spotyka się w środę o godz. 19.00. Spotkania są w salce.

6. W środę po mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

7. W tym tygodniu przypadają I sobota miesiąca. Nie będzie okolicznościowego nabożeństwa, w zamian zapraszam wszystkich na różaniec. Okazja do spowiedzi św. podczas różańca i tak będzie przez cały październik.

8. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe od soboty. Prowadzone przez poszczególne grupy parafialne. Różaniec odmawiany będzie w niedzielę o godz. 14.15, w poniedziałek zależnie od godz. Mszy Świętej czyli 7.15 lub 17.15., zaś od wtorku do soboty o godz. 17.15. Proszę Robotników św. Józefa w piątek o godz. 9.00. o przygotowanie dekoracji różańcowej. Grafik grup znajduje się w gablotkach.

9. Spotkanie nowej Rady Parafialnej odbędzie się w środę 5 października o godz. 19.00. w salce na probostwie.

10. Wyjazd na pielgrzymkę do Poznania, Lichenia, Torunia, Głogowca, Tulc i innych sanktuariów ziemi poznańskiej w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 7.45.

11. Pielgrzymka do sanktuariów w Trzebini, Czernej, Paczółtowicach, Sance oraz zamku i kościoła w Tenczynku odbędzie się w poniedziałek 3.10.2022 r. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii.

12. Jest możliwość pielgrzymki do Argentyny. Zainteresowanych odsyłam do mnie.

13. Przyjmowanie intencji na rok 2023 od czwartku do soboty po Mszy Św. o godz. 18.00

14. Są wolne intencje 7.10.br w piątek o godz. 16.30. oraz 10.10.br. tj w poniedziałek o godz. 18.00. zainteresowanych zapraszam do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

15. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 19 w Rybniku-Kłokocinie z Radą Rodziców serdecznie zaprasza na kiermasz „Festiwal serników i innych maszketów”, w tym i zbiorów lawendowych ze szkolnej zegrodki dziś po Mszach Świętych przed kościołem lub do salki na probostwo.