Ogłoszenia Parafialne

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

16 STYCZNIA 2022

 

  1. Dziś kolekta na potrzeby naszej archidiecezji (radio eM, apostolstwo Słowa). Bóg zapłać za złożone ofiary. W minioną niedzielę kolekta specjalna na dach naszego kościoła wyniosła 8664 zł 75 gr. Bóg zapłać za hojne ofiary. W przyszła niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

  2. We wtorek rozpoczynamy Tydzień Ekumeniczny, który potrwa do 25 stycznia. A w Niedzielę za tydzień Niedzielę Słowa Bożego.

  3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Skośnej od 31 do końca. W najbliższą sobotę o godz. 8.30. zapraszamy do sprzątania parafianki z ulicy Rycerskiej 1-20.

  4. W tym tygodniu odbędą się spotkania: dziś o godz. 16.00. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Oaza w środę o godz. 19.00., Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00. i scholę dziecięcą również w sobotę o godz. 11.00. do salki na probostwo. Ministrantów w sobotę o godz. 11.00 do kościoła.

  5. W środę w ramach nabożeństwa kolędowego odmówimy modlitwy do św. Józefa i modlitwę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

  6. Ostatnie już Msze Święte, które wraz z kolędowaniem i błogosławieństwem rodzin, mają zastąpić odwiedziny duszpasterskie w tym roku, odbędą się w naszym kościele w następujące dni:

- w poniedziałek o godz. 18.00 dla parafian z ul. Włościańskiej – strona kościoła

- we wtorek o godz. 18.00. dla parafian z ul. Kłokocińskiej i Włościańskiej – strona Straży Pożarnej

- w środę o godz. 18.00. dla parafian z ul. Poligonowej

 

Na Mszy Świętej pójdzie koszyk do którego można złożyć ofiary na witraże w naszym kościele, po Mszy Świętej zaśpiewamy 5 kolęd, potem błogosławieństwo rodzin i dzieci.

 

  1. Zapraszam 31 stycznia br. na pielgrzymkę do Oświęcimia i Harmęży, zaś 7 lutego br. do Górek Wielkich ni Małych, Żywca oraz Rychwałdu. Zapisy w zakrystii.

  2. Siostry Urszulanki zapraszają kandydatów na uczniów klas I do Szkoły Podstawowej i Liceum, Dzień otwarty 22 stycznia, rekrutacja do 31 marca br. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej WWW. urszulanki.rybnik.pl

  3. W CAL ul. Bracka 13 w dniach 17-19.01. oraz 24-26.01. br. godzinach od 17.30 do 18.30 można się zapoznać z planami budowy nowej linii kolejowej szybkich prędkości na trasie Katowice - Ostrawa przez naszą dzielnicę oraz z treścią pisma skierowanego do firmy Egis Poland Sp. z o.o. Będzie też możlna podpisania listy sprzeciwu.

  4. 20 stycznia o godz. 11.00 w sali audytoryjnej budynku A kampusu uniwersyteckiego przy ul. Rudzkiej 13 w Rybniku organizowany jest wykład „Zapobieganie przestępstwom przeciwko mieniu. Spotkanie skierowane jest do seniorów. Wykład organizuje Stowarzyszenie Fidei Defensor. Wstęp wolny

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa w Rybniku, siedziba: Rybnik, ul. Dębowa 7a.