Ogłoszenia Parafialne

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

17 STYCZNIA 2021

 

 1. Dziś kolekta na potrzeby naszej archidiecezji (radio eM, apostolstwo Słowa). Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta na naszą parafię.

 2. Bóg zapłać za ofiary na dach naszego kościoła. Zebraliśmy 5386 zł i 42 gr., Zakończyliśmy kolędy podczas których złożyliście na nasz dach 30 500 zł. Co daje łączną kwotę 54 760 zł 34 gr. na nasz dach. Serdeczne Bóg zapłać za wspólne kolędowanie i hojne ofiary. Niech Boże błogosławieństwo, głęboka wiara i zdrowie nie opuszczają waszych domów.

 3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Włościańskiej od 101-120. W najbliższą sobotę o godz. 8.30. zapraszamy do sprzątania parafianki z ulicy Włościańskiej 121 do końca. Bóg zapłać . Ireneuszowi Juraszczykowi za odśnieżanie naszego parkingu oraz p. Janowi Paszenda i pozostałym panom, którzy przychodzą odśnieżać.

 4. Dziś Dzień Judaizmu. Modlimy się za naszych starszych Braci w wierze.

 5. W poniedziałek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia .

 6. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej w naszych domach codziennie o godz. 20.30., zakończonej Apelem Jasnogórskim. Po mszach św. modlimy się o ustanie pandemii.

 7. We wtorek 19 oraz w środę po mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa, w środę łączymy go z modlitwą do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 8. Za tydzień w III Niedzielę Zwykła obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego.

 9. Z zakrystii można odebrać numer Gościa Niedzielnego z dodatkiem książeczki z modlitwami do św. Józefa.

 10. Z tyłu kościoła za dobrowolną ofiarą można nabyć kwartalnik poświęcony św. Józefowi i duchowości katolickiej „Idźmy do Józefa” wydawany przez sanktuarium św. Józefa w Krakowie przy klasztorze sióstr Bernardynek. Można w zakrystii zamówić jego prenumeratę, podobnie jak to jest z Gościem Niedzielnym. Serdecznie do takiej prenumeraty zachęcam.

 11. Przypominam, że chrzty i roczki od nowego roku mamy w ostatnia niedziele miesiąca o godz. 12.00. A nauki przed chrztami w sobotę o godz. 16.30. w kościele. Proszę z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem zgłaszać chrzty i roczki w kancelarii parafialnej.

 12. Dziś głosujemy za dachem lub remontem oraz drugie pytanie tak czy tak sami lub nie dla okien i witraży. Z tyłu kościoła jest wyłożona blacha z aluminium, z której może być wykonany nasz nowy dach.


 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa w Rybniku, siedziba: Rybnik, ul. Dębowa 7a.