NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11 kwietnia 2021

1. Dziś obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną jako Święto Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do zrobienia odpustu zupełnego i zawierzenia siebie i innych Bożemu Miłosierdziu. Dziś Msze Święte godz. 10.30. i o godz. 15.00. oraz o nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego godz. 14.30. w Grocie Miłosierdzia.

2. Proponuję, aby Msza Święta w niedziele o godz. 15.00. oraz nabożeństwo majowe o godz. 14.30. w niedziele odbywały się w Grocie Miłosierdzia (o ile pogoda jest stosowna).

3. Dziś też Niedziela, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, stąd dzisiejszy list o działaniu Caritas oraz kolekta na Caritas archidiecezji katowickiej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Poligonowej 13. W sobotę o godz. 13.00. zapraszam do sprzątania parafianki z ulicy Poligonowej 15.

5. Trwa peregrynacja figury św. Józefa po parafii. Grafik jest wywieszony w gablotce.

6. Nabożeństwo do św. Józefa w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8.00., zaś w tygodniu po Mszach Świętych.

7. Jedyne w tym roku nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się w dniach 13-18.04.2021 r. Początek we wtorek o godz. 19.00. w kościele a zakończenie dniem skupienia w niedzielę 18.04.2021r. na Mszy Świętej o godz. 12.00. Przypominam, że protokoły spisujemy na trzy miesiące przed ślubem a ślub ustalamy min pół roku wcześniej.

8. W piątek o godz. 17.20 zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu podczas, której będzie okazja do spowiedzi św.

9. W sobotę zapraszam Dzieci Komunijne na swoją pierwszą spowiedź. I grupa o godz. 9.00., II grupa o godz. 9.30., III grupa o godz. 10.00., IV grupa o godz. 10.30. Proszę przynieść ze sobą skarbczyki do poświęcenia oraz świece komunijne.

10. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na dach naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.

11. Zapraszam na pielgrzymkę do św. Józefa do Wadowic, Tychów Wartogłowca oraz bazyliki św. Wojciecha w Mikołowie w dniu 22 kwietnia. Msza o godz. 8.00. potem wyjazd. Zapisy w zakrystii.