Ogłoszenia Parafialne

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 MAJA 2020


Jezus przychodzi do nas ze słowami „Pokój wam” i daje swego Ducha obdarzającego nas pokojem jakiego świat dać nie może.

Otwórzmy się na ten Jego Pokój, bo tak bardzo,

szczególnie dziś, nam go potrzeba.


Pragnę bardzo serdecznie podziękować za wszelkie przejawy życzliwości w tym trudnym czasie, Bóg zapłać także za ofiary złożone na potrzeby parafii, także w formie przelewów na konto bankowe.

 

Powoli następuje normalizacja i trzeba posprzątać kościół, ponieważ dość długo nie był sprzątany, a sytuacja jeszcze się jeszcze nie unormowała, zapraszam do sprzątania mieszkańców ulicy Rycerskiej 41 do końca oraz Poligonowej 13 w sobotę od 8.30.

 

Zapraszam także panów do rozebrania dekoracji majowej, we wtorek o godzinie 9.00

 

Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Natomiast okres komunii wielkanocnej trwa jeszcze przez tydzień, zachęcam do spowiedzi i komunii, także dlatego, że mamy w tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

 

Nastąpiło złagodzenie przepisów związanych z epidemią i możliwe jest uczestnictwo wiernych w mszach świętych bez limitu, wracają także nabożeństwa. Pragnę w tym miejscu przeprosić za dotychczasowe niedogodności i podziękować za wyrozumiałość i współpracę.

 

Jednocześnie informuję, że z dniem 6 czerwca zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych którzy czują obawę przed zarażeniem.

 

Zgodnie z zaleceniem księdza arcybiskupa nie odbędzie się procesja Bożego Ciała w normalnej formie, będzie w wersji skróconej wokół kościoła.

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa w Rybniku, siedziba: Rybnik, ul. Dębowa 7a.