NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

16 CZERWCA 2019

Bóg jest Miłością, więc relacją. Jest także osobą, jak to pogodzić ? Tajemnica Trójcy świętej pozwala to połączyć i cudownie się zachwycić.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

W przyszłą niedzielę kolekta także na potrzeby naszej parafii.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ulicy Poligonowej 17,

Bóg zapłać także panom za prace porządkowe wykonane przy kościele .

W przyszłą sobotę od 8.30 zapraszamy do sprzątania parafian z

ul. Gospodarczej. Zapraszamy także panów do prac porządkowych.

W środę zakończenie roku szkolnego. Msza święta dziękczynna w intencji uczniów naszej szkoły zostanie odprawiona w środę o godzinie 9.00.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

jak zwykle udamy się z procesją ulicami naszej parafii, w tym roku pójdziemy ulicą Dębową i Komunalną. Wyruszymy po mszy o godzinie 8.30, zapraszam do jak najpiękniejszego oddania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie przez przygotowanie ołtarzy, uroczysty strój i poczty sztandarowe, dekorację domów na trasie procesji, zapraszam także dzieci sypiące kwiaty.

Podczas oktawy Bożego Ciała by uczcić Jezusa w Najświętszym Sakramencie po mszach świętych pójdziemy z procesją Teoforyczną wokół kościoła. W niedzielę nabożeństwo z procesją zostanie odprawione o 14.30.

Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela wiernym dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Uroczystości Bożego Ciała. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęca się do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych uczynków pokutnych.