XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipca 2024

1. Dziś kolekta specjalna na schody i obejście naszego kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie dla naszej inwestycji i wasze hojne ofiary. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

2. Od 21-27 lipca będziemy obchodzili XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Samochody i motocykle będziemy w naszej parafii święcili w sobotę i niedzielę 21 lipca po każdej Mszy Świętej. Zachęcam do udziału w akcji 1 grosz za 1 kilometr – więcej szczegółów na plakacie. Ofiary zbierane podczas poświęcenia aut będą przeznaczone na ten cel.

3. Bóg zapłać p. Pelagii i Urszuli Cyrulik za prowadzenie gablotki parafialnej oraz Robotnikom Świętego Józefa za porządki w wokół kościoła w minionym tygodniu.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Komunalnej 1-20. Do mycia w najbliższą sobotę o godz. 8.30 zapraszam parafianki z ul. Komunalnej 21 do końca.

5. We wtorek Msza Święta tylko o godz. 17.00

6. W środę swoje urodziny obchodzi ks. Alojzy Sobik. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i radości z posługi w naszej parafii. Tym którzy pragną otoczyć go swoja modlitwą zapraszam środę o godz. 18.00 na Mszę Świętą w w jego intencji, po niej nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

7. W piątek i sobotę zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. podczas której okazja do spowiedzi św.

8. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w niedzielę 21 lipca o godz. 16.00 w salce na probostwie.

9. Polecam czasopisma religijne na czas wakacji.