XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19 września 2021

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W modlitwie polecamy tych którzy biorą odpowiedzialność za przekazywanie informacji.

2. Dziś kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać złożone ofiary. W minioną niedzielę kolekta specjalna na dach naszego kościoła wyniosła 10 306 zł i 8 gr. Bóg zapłać za zrozumienie inwestycji i wielką hojność. W tym tygodniu rozpoczynamy prace przy montażu naszych witraży, po ich zamontowaniu zostaną dokończone prace na dachu. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Poligonowej 13. Do mycia w najbliższą sobotę o godz. 8.30 zapraszam parafianki z ul. Poligonowej 15.

4. Dziś o godz. 14.00. zapraszam na spotkanie Franciszkański Zakon Świeckich do salki na probostwie.

5. Od wtorku, po wieczornych Mszach Świętych w zakrystii będą przyjmowane intencje na rok 2022. Zapraszam zwłaszcza do zamawiania Mszy Świętych ślubnych, jubileuszowych i urodzinowych.

6. Spotkanie rodziców Dzieci, które 15.05.2022 r chcą przystąpić do I i do Wczesnej Komunii Świętej, we wtorek o godz. 18.40 w kościele.

7. Spotkanie Dziecięcej Scholi w środę o godz. 17.10. w salce na probostwie

8. Młodzież, począwszy od 8 klasy SP, zapraszam na spotkanie oazowe do salki na probostwie w środę na godz. 18.30.

9. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 17.20.

11. W sobotę w salce na probostwie o godz. 10.00. spotkanie Dzieci Maryi a godz. 11.00. ministrantów.

12. Pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa oraz miejsca internowania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w Prudniku – Lesie oraz do Głogówka i kościołów św. Józefa w Czerwionce Leszczynach i Żorach Osinach odbędzie się w poniedziałek 4.10.2021 r. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.

13. Zapraszam na XXXVII Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 25-26.09.2021r. Szczegóły na plakacie w gablotce.

14. W dniu 22.09.2021 tj. w środę nastąpi brak wody w godz. 12.00-20.00. w dzielnicy Kłokocin. Wodociągi przepraszają za utrudnienia.