III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 kwietnia 2024

1. Dziś obchodzimy III Niedzielę Wielkanocną jako Niedzielę Biblijną. Zachęcam do przeczytania dzisiaj indywidualnie w domu choć jednej perykopy biblijnej. Z tyłu kościoła są do wylosowania fragmenty z Pisma Świętego.

2. 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski, po każdej Mszy Świętej zaśpiewamy Boże coś Polskę, a po Mszy Świętej o godz. 10.30. będzie nabożeństwo za naszą Ojczyznę.

3. Dziś kolekta na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Bóg zapłać za złożone ofiary, a w Katowicach festyn „Dzień Dobra” przy budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego od 14.00-18.00. Zapraszam.

4. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza czyli Światowy Dzień Modlitw o Powołania w Kościele. Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Poligonowej 17. W sobotę o godz. 8.30. zapraszam do sprzątania parafianki z ulicy Gospodarczej. Bóg zapłać Robotnikom i Lilijkom Świętego Józefa za rozebranie Bożego Grobu oraz przygotowanie kolejnej dekoracji.

6. We wtorek swoją 43 rocznice święceń obchodzi ks. Alojzy Sobik. Składamy mu najlepsze życzenia, owocnej posługi w naszej parafii, zdrowia i radości z kapłaństwa.

7. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie rodziców Dzieci komunijnych w kościele.

8. W środę o godz. 19.00 w salce na probostwie rozpoczynamy jedyne w tym roku nauki przedślubne.

9. Nabożeństwo do św. Józefa i MBNP w środę po wieczornej Mszy Świętej.

10. Nauki przed chrztami w sobotę o godz. 16.30. w salce na probostwie.

11. W tym tygodniu odbędą się spotkania: Oaza młodzieżowa w środę o godz. 19.00., Dzieci Maryi w piątek o godz. 16.00. i scholi dziecięcej w sobotę o godz. 11.00. a ministrantów o godz. 10.00. w salce na probostwie.

12. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w niedzielę 21 .04. o godz. 16.00.

13. Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku (ul. 3 maja 22) zaprasza 8 klasistów ze Szkoły Podstawowej na Dzień Otwarty w dniu 20.04. br. o godz. 10.00.

14. Obowiązkowe szczepienia psów przeciw wściekliźnie odbędą się w poniedziałek 15.04. br. o godz. 16.15. na Osiedlu obok garaży, zaś o godz. 16.40. przy OSP Kłokocin.

15. W sobotę o godz.10.00 I spowiedź Dzieci Komunijnych.

16. Do soboty można jeszcze zapisać się na pielgrzymki do Częstochowy w dniu 24 maja br w zakrystii i Słowackiego Betlejem w dniu 28 maja. w kancelarii parafialnej.

17. Zapraszam na pielgrzymkę do Warszawy, Radzymina i Polskiego Loretto w dniach 12-14.06.2024r. Zapisy w kancelarii parafialnej do 25 kwietnia br.