XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 października 2024

1. Dziś Niedziela Misyjna. Modlimy się za misjonarzy i o nowe powołania do służby na misjach. Kolekta na misje. W przyszła niedzielę zaś na potrzeby naszej parafii. Kolekta specjalna na schody i obejście do naszego kościoła wyniosła 6120 zł i 72 grosze. Bóg zapłać za wasze hojne ofiary i zrozumienie inwestycji.

2. Dziś po Mszach Świętych Panie z Zespołu Caritasu będą sprzedawać kremówki papieskie, z których dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne. Polecam.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafiankom z ul. Włościańskiej od 61-80, za tydzień prosimy parafianki z ul. Włościańskiej od 81- 100, początek w sobotę o godz. 8.30.

4. Proszę Lilijki świętego Józefa o posprzątanie kaplicy przedpogrzebowej oraz otoczenia na Wszystkich Świętych, w sobotę o godz. 9.00. Bóg zapłać za zrozumienie.

5. Katecheza Dzieci Wczesnokomunijnych we wtorek o godz. 16.30. w salce na probostwie.

6. Spotkania Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 16.45. Dzieci Maryi w piątek o godz. 16.00., ministranci w sobotę o godz. 10.00.

7. Spotkanie po pielgrzymkach w 2024 i propozycje pielgrzymek w przyszłym roku w czwartek po różańcu i Mszy Świętej wieczornej na probostwie.

8. Nauki przed chrztami w sobotę o godz. 16.30. w salce na probostwie.

9. Spotkanie rodziców ministrantów w niedzielę 27 października po Mszy Świętej o godz. 10.30. salce na kościele.

10. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na swoje spotkanie w następną niedzielę o godz. 16.00 do salki na probostwie.

11. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe prowadzone przez poszczególne grupy parafialne. Różaniec odmawiany jest w niedzielę o godz. 14.15, a od poniedziałku do soboty o godz. 17.15.

12. Zachęcam do robienia odpustów zupełnych za zmarłych w dniach 1-8 listopada. Możemy to czynić przyjmując Komunię Świętą i odmawiając modlitwy Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo –w intencjach papieskich, Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek…. Okazja do spowiedzi podczas różańca.

13. Zalecki za zmarłych zalecanych podczas różańca w dniach 2 – 8 listopada br. można składać w zakrystii.

14. Zapraszam na wyjazd do teatru w Cieszynie w dniu 18 listopada br o godz. 14.30. na sztukę „Gość Oczekiwany”. Zapisy w zakrystii do 30 października br.